Dota2. Niezwykła historia Team Spirit – od brudnej toalety do 18 mln dolarów

Dota2. Niezwykła historia Team Spirit - od brudnej toalety do 18 mln dolarów

Inne.

Znamy zwycięzców najbardziej kasowego turnieju w historii rozgrywek esportowych. 18 milionów dolarów za pierwsze miejsce na The International 10, czyli mistrzostwach świata Dota 2, zdobyła formacja Team Spirit. Ich droga po medal to historia na niezwykły film.

18 października 2021, 15:04..

Team Spirit wygrało The International 10
Team Spirit wygrało The International 10 (Foto: Valve)

The International 10 to najważniejszy turniej w esportowym kalendarzu dla graczy Dota 2. Zawody traktowane są jak mistrzostwa świata, podczas których zespoły rywalizują o miano najlepszej drużyny globu. Mimo ogromnej puli nagród, rzędu 40 mln dol., Nie wszystko było na poziomie odpowiadającym standardom takiego turnieju.

Gracze Team Spirit, którzy byli jedną z pierwszych ekip, jaka zjawiła się w Bukareszcie, otrzymali niemiłe powitanie. Pokój, w którym została zakwaterowana ich ośmioosobowa ekipa, przeznaczony był dla dwóch lokatorów. Na tak niewielkim metrażu gracze mieli przygotowywać się do najważniejszych zawodów tego roku. Dodatkowo biurka w ich pokoju wyglądały jak najtańsze składane stoły ogrodowe, a na środku brudnej ubikacji leżała zużyta rolka papieru.

Czytaj więcej: Grają o 40 milionów, a nie ma papieru. Skandaliczne warunki na mistrzostwach świata.

Co jeszcze ciekawsze Team Spirit o mały krok w ogóle nie zagrałoby na mistrzostwach świata. W Dota Pro Circuit 2021 Rankings byli sklasyfikowani dopiero na 14. Miejscu. Przepustkę na The International 10 zdobyli wygrywając rzutem na taśmę eliminacji dla Europy Wschodniej, gdzie w finale pokonali Team Empire 3:2.

Explore more:  Jose Mourinho podał skład na mecz z Borussią Dortmund

W fazie grupowej TI10 też nie prezentowali wybitnego poziomu, albowiem aż trzykrotnie okazali się gorsi od rywali, wychodząc do play-off z ostatniego premiowanego miejsca. Dla porównania ich finałowy rywal PSG.LGD nie przegrał ani razu, a trzecie w końcowej klasyfikacji Team Secret finiszowało drugie w swojej grupie.

Już w pierwszym meczu fazy pucharowej Spirit przegrało z Invictus Gaming i spadło do drabinki przegranych. Tam nastąpił cudowny rozkwit ich umiejętności i rosyjska formacja eliminowała po kolei Fnatic, OG, Virtus.Pro, Invictus Gaming, a także Team Secret w składzie z Michałem “Nishą” Jankowskim. W finale Rosjanie powstrzymali także PSG.LGD, dla którego była to pierwsza porażka na tym turnieju i drugi przegrany finał The International w ciągu trzech lat.

Czytaj również: Ma 21 lat, 8 milionów złotych wygranych na turniejach i jedno niespełnione marzenie.

Tym samym Team Spirit wzbogaciło się o 18 mln dol. Z 40-milionowej puli nagród. Ich historia jest przykładem doskonałej motywacji dla wszystkich młodych drużyn, które jadą na wielkie turnieje. Nawet jeśli początek jest słaby, warto do końca wierzyć we własne umiejętności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 października 2021, 15:04..

About the Author

You may also like these