Gomólski zawiódł w Lonigo, będzie tylko rezerwowym

Gomólski zawiódł w Lonigo, będzie tylko rezerwowym

Grand Prix.

W trzecim ćwierćfinale eliminacji do Speedway Grand Prix. 2016 odpadł pierwszy z reprezentantów Polski. Kacper Gomólski wywalczył zaledwie rolę rezerwowego po barażu z Francuzem Tressarieu.

3 maja 2015, 19:32..

| Aktualizacja 3 maja 2015, 19:36.

Kacper Gomólski
Kacper Gomólski (Foto: Cyfrasport)

Zawody na dawnej arenie Grand Prix. były znaczone nazwiskami żużlowców liczących na powrót do elity. Antonio Lindbaeck, Kenneth Bjerre i Fredrik Lindgren to najgłośniejsze z nich. Nie oznacza to jednak, że o promocję do półfinałów w Rydze i Terenzano było im łatwo. Odgryzali się przedstawiciele najmłodszej generacji, co zaowocowało miejscem na podium dla Vaclava Milika i największej rewelacji zawodów – 19 letniego Australijczyka Maxa Fricke. Czyżby pod nieobecność Warda szykowali mu się konkurenci do takich zaszczytów jak dzika karta na Melbourne?

W górę i w dół zaskakiwał Mathieu Tressarieu, Francuz z sukcesami w wyścigach na długim torze. W swoim pierwszym starcie pokonał ze znaczącą przewagą Fredrika Lindgrena, potem uporał się z Monbergiem, lecz później zaliczył dwa zera i końcową porażkę w barażu z Gomólskim. Polak dzięki temu zwycięstwu będzie rezerwowym w jednym z półfinałów i ewentualnie wskoczyć do stawki w razie kontuzji któregoś z awansujących.

Poza upadkiem w ostatnim biegu fazy zasadniczej, zdecydowanie dominował szybki na dystansie Antonio Lindbaeck i to właśnie jego można widzieć we wrześniu na podium w rybnickim Grand Prix. Challenge. Oczywiście, o ile zdoła uniknąć dotychczasowych przygód, jak zdiagnozowane ADHD lub kary za jazdę po pijanemu.

Powiedzieli:.

Kenneth Bjerre: Cel jest prosty – wracam do Grand Prix.. Teraz muszę dać z siebie wszystko w Terenzano lub w Rydze. Przesiadłem się ostatecznie z Jawy na GM-a, ale nadal z czeskich silników korzysta mój brat. Spisują się nieźle, więc nie jest wykluczone, że do nich powrócę.

Explore more:  indoor soccer shoes women

Kacper Gomólski: Nie odczuwałem skutków upadków na ćwierćfinale IMP, a głównym problemem było dla mnie spasowanie. Najważniejszy na tym twardym torze był dzisiaj start, a ja miałem na dodatek trzy razy gorsze pola od zewnętrznej. Trzecie i czwarte pole było dzisiaj straszne i trzeba było być bardzo szybki, żeby coś z nich ugrać. Tylko Antonio Lindbaeck dzisiaj szalał. Byłem tu dzisiaj dopiero drugi raz i z dobrego spasowania wyszły nici, z wyjątkiem tego na bieg dodatkowy. Nikomu nie życzę kontuzji – wolałbym awansować po sportowej walce, ale się nie udało.

Wyniki:.

1. Kenneth Bjerre 14, 2. Max Fricke 12, 3. Vaclav Milik 11+3, 4. Antonio Lindbaeck 11+2, 5. Fredrik Lindgren 11+1, 6. Jesper Bruun Monberg 10, 7. Ricky Wells 9, 8. Kacper Gomólski 8+3, 9. Mathieu Tressarieu 8+2, 10. Jari Maekinen 6, 11. Craig Cook 5, 12. Maks Gregoric 5, 13. Daniel King 4, 14. Michele Paco Castagna 3, 15. Hayden Sims 1, 16. Nicolas Vicentin 1, 17. Pier Paolo Scagnetti 1, 18. Davide Vivante nie startował.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

3 maja 2015, 19:32..

Korespondent żużlowy „Przeglądu Sportowego”.

what does tight end do

football pitch sizes uk

football pitch sizes uk

east london football teams

tallest football player in premier league

how to play free hit

who were ya

celtic fc owner

benjamin aguero

have any footballers refused to take the knee

how does fantasy premier league work

Explore more:  KSW 19 - Wiemy gdzie i kiedy!

About the Author

You may also like these