Hiszpańska corrida Hołowczyca

Rajdy Samochodowe.

Załoga zespołu ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc – Jean-Marc Fortin, zajęła trzecie miejsce w rajdzie Baja Espana Aragon. Wysoka lokata w rajdzie dała Hołowczycowi pozycję lidera w łącznej klasyfikacji Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas.

25 lipca 2010, 17:24..

| Aktualizacja 25 lipca 2010, 17:24…

Bezkonkurencyjny na wszystkich odcinkach specjalnych rajdu okazał się Stephane Peterhansel. Jedynie podczas prologu, szybszy od niego był Krzysztof Hołowczyc.

Załoga ORLEN Team posiadając świadomość różnicy jaka dzieliła ją od lidera po pierwszym dniu od razu zaatakowała. Na pierwszej próbie Hołowczyc uzyskał czwarty czas, na drugiej piąty. I gdy wszystko wskazywało, że polsko – belgijski team zakończy rajd na czwartej pozycji, awarii uległo auto poprzedzającego załogę Borisa Gadasina. Rosjanin uderzył miską olejową na ostatnim odcinku z pomiarem czasu, z jego silnika wyciekł olej i nie był w stanie uskoczyć rywalizacji.

– Po wygraniu prologu wydawało nam się, że rajd będzie łatwiejszy. Okazało się jednak, że cztery odcinki specjalne dość mocno dały nam się we znaki. Pierwszą próbę sportową pojechaliśmy stosunkowo wolno, porównując czas do naszych kolejnych przejazdów. Później zobaczyliśmy, że mamy sporą stratę i zaczęliśmy cisnąć. Powoli odrabialiśmy czasy. Z szóstego miejsca przenieśliśmy się na czwarte. A na koniec Gadasin zrobił nam prezent, gdyż jego silnik nie wytrzymał. Już po OSie wylał mu się olej, najprawdopodobniej uszkodził miskę olejową i niestety nie był w stanie przejechać dojazdówki i stawić się na mecie rajdu. Można powiedzieć, że poniekąd otrzymaliśmy to trzecie miejsce w prezencie. W tej chwili zajmujemy zdecydowaną pozycję lidera w Pucharze Baja i kolejne eliminacje będziemy musieli mocno cisnąć by wygrać. Mamy nadzieję, że również będziemy mogli wystartować już nowym samochodem, by mieć możliwość walki o wszystko – powiedział na mecie Hołowczyc.

Explore more:  Złota Liga: Polacy na podium w Berlinie

Punktacja łączna Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas.

1. Hołowczyc 24.

2. B. Nowickiy 16.

3. S. Peterhansel 15.

4. Al-Rajhi 15.

5. B. Gadasin 15.

6. L. Nowickiy 11.

7. Bakhashab 11.

8. Mironienko 11.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:orlenteam.Pl.

Data utworzenia:.

25 lipca 2010, 17:24..

About the Author

You may also like these