Hokejowe MŚ: duży krok Łotwy w stronę pozostania w światowej Elicie

Hokejowe MŚ: duży krok Łotwy w stronę pozostania w światowej Elicie

W boju dwóch najsłabszych drużyn grupy A lepsi od Austriaków okazali się Łotysze 2:1 po dogrywce. To duży krok Łotwy w kierunku utrzymania się w gronie najlepszych drużyn narodowych świata.

Łotwa - Austria
Łotwa – Austria (Foto: PAP/EPA / PAP)

Po bardzo słabym przegranym meczu z Niemcami, w którym Łotysze oddali tylko 16 strzałów, przestawano mieć powoli złudzenia w sprawie ćwierćfinałów z udziałem Łotwy. Zaczęto raczej myśleć o konieczności utrzymania się w światowej Elicie. Austriakom taki cel przyświecał od początku turnieju.

Już po pierwszej tercji dało się zauważyć, że kryzys nie opuścił Łotyszy. Wcale nie wyglądali lepiej na tle beniaminka, wręcz przeciwnie przez dużą część tej odsłony skupili się na obronie własnej bramki. Nawet to nie wyszło im do końca, bo w 17. Minucie niepotrzebne podwojenie na prawej bandzie sprowokowało sytuacje strzelecką dla Briana Leblera i było 1:0.

Niewiele lepszych elementów pojawiło się w grze Łotwy w drugiej tercji, ale mimo to na tablicy wyników widniał po niej rezultat remisowy 1:1. W jednym z nielicznych ataków przeprowadzonych przez Łotwę z większym rozmachem za daleko od bramki wyjechał Starkbaum i jego błąd szybko skarcił Lauris Darzins – 1:1.

Dopiero w 56. Minucie Austriacy dopuścili się pierwszego przewinienia. Wcześniej przez całe spotkanie toczyli niezwykle zdyscyplinowany i mądry strategicznie bój. Ich atakom brakowało nieco polotu, przez co większość krążków wyłapywał dobrze dysponowany tego dnia Masalskis.

Do rozstrzygnięcia tej potyczki potrzebna była dogrywka, ale dodatkowy czas nie potrwał długo. Po 33 sekundach odpowiedzialność w jednym z ataków wziął na siebie łotewski kapitan Kaspars Daugavins i ulokował krążek ponad próbującym zablokować uderzenie obrońcą oraz obok starającego się interweniować Starkbauma – 2:1.

Explore more:  US Open: Mirza i Soares wygrali grę mieszaną

Austria – Łotwa 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1).

Bramki: Lebler (17) – Darzins (33), Daugavins (61).

Kary: 2 – 16 minut.

Strzały: 29 – 18.

Grupa A:.

1. Kanada – 5 meczów 15 punktów.

2. Szwecja – 5 mecze 11 punktów.

3. Czechy – 5 meczów 10 punktów.

4. Szwajcaria – 4 mecze 8 punktów.

5. Niemcy – 5 meczów 6 punktów.

6. Łotwa – 6 meczów 5 punktów.

7. Francja – 5 meczów 3 punkty.

8. Austria – 5 meczów 3 punkty.

(MR).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

9 maja 2015, 18:48.

About the Author

You may also like these