Jacek Nawrocki nieobecny. Usprawiedliwiony?

Jacek Nawrocki nieobecny. Usprawiedliwiony?

Autorzy Onet

Gdzie jest nowy selekcjoner reprezentacji Polski? – Dopytywały siatkarki podczas turnieju finałowego Ligi Mistrzyń. Jacka Nawrockiego w Szczecinie nie było.

Jacek Nawrocki, fot. Rafał Oleksiewcz/Newspix
Jacek Nawrocki, fot. Rafał Oleksiewcz/Newspix (Foto: Autorzy Onet)

Na Final Four przyjechał selekcjoner reprezentacji Brazylii Ze Roberto i trener Amerykanek Karch Kiraly. Na trybunach nie zasiadł natomiast nowy opiekun biało-czerwonych. – Szkoda, że go nie ma. Na pewno, by nas dodatkowo mobilizował – mówił Anna Werblińska, która kilka tygodni temu w słynnym wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” ostro skrytykowała poprzedniego selekcjonera Piotra Makowskiego i domagała się, żeby PZPS tym razem postawił na cudzoziemca. Nie doczekała się, bo działacze po raz kolejny wybrali Polaka. Teraz deklaruje, że stawi się na zgrupowaniu, jeśli dostanie powołanie. Trzymamy zatem za słowo.

Gdy w poprzedni czwartek działacze PZPS dokonywali wyboru, Jacek Nawrocki na lotnisku Okęcie szykował się do wylotu z reprezentacją Polski kadetów na mistrzostwa Europy do Turcji. – O wyborze dowiedziałem się, gdy wsiadałem do samolotu. Zadzwonił prezes związku Paweł Papke i powiedział, że zostałem nowym selekcjonerem siatkarek – mówił Jacek Nawrocki, który do końca rywalizował z WŁochem Massimo Barbolinim.

Z Nawrockim rozmawiałem telefonicznie, gdy dotarł już do Turcji. Tłumaczył, że jako trener-koordynator reprezentacji młodzieżowych nie mógł zostawić kadetów kilka godzin przed bardzo ważnym turniejem. – Dostałem od działaczy zgodę na ten wyjazd. Chcę dokończyć rozpoczęte dzieło. Po powrocie od razu zabieram się ostro do pracy z siatkarkami – zapewnił nowy selekcjoner.

Explore more:  Ważni ludzie wystąpili przeciwko PZPN. Mówią: dość

Można dyskutować, czy PZPS dokonał właściwego wyboru, stawiając na Nawrockiego. Trudno jednak mieć do nowego selekcjonera pretensje o to, że poleciał do Turcji. Porzucenie kadetów, z którymi pracuje od wielu miesięcy, przed najważniejszą imprezą sezonu byłoby nieodpowiedzialnym zachowaniem. A od selekcjonera wymagamy przecież, by był słownym i odpowiedzialnym człowiekiem. Tego Nawrockiemu odmówić nie sposób.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Autorzy Onet.

Autorzy Onet

Data utworzenia:.

6 kwietnia 2015, 19:37.

About the Author

You may also like these