Kapitan Ruchu: Derby to będzie znakomite widowisko

Ekstraklasa.

Jestem przekonany, że dzisiaj będzie znakomite widowisko, bo nasza forma jest dobra, a Górnik Zabrze prezentuje obecnie najlepszą piłkę w lidze – uważa kapitan Ruchu Chorzów, Marcin Malinowski, dla którego będą to siódme Wielkie Derby Śląska w karierze.

Rozmawiał Zbigniew Cieńciała..

29 października 2012, 15:55..

| Aktualizacja 29 października 2012, 15:55…

Pierwszy raz w Wielkich Derbach Śląska Marcin Malinowski zagrał ponad 10 lat temu. Debiutując w barwach chorzowskiego Ruchu 3 sierpnia 2002 roku w I kolejce ligowej, od razu trafił na Górnika. Wówczas odwieczni rywale musieli zadowolić się bezbramkowym remisem, ale „Malina” mógł być zadowolony ze swego 90-minutowego występu. W sumie do tej pory kapitan „Niebieskich” sześć razy mierzył się w tych najbardziej prestiżowych spotkaniach na Śląsku z zabrzanami. Tak więc w poniedziałek po raz siódmy wybiegnie w barwach Ruchu przeciwko ekipie z Roosevelta. – Wszyscy w Chorzowie i Zabrzu z niecierpliwością czekamy już na to spotkanie – twierdzi kapitan Ruchu Chorzów. – Jestem przekonany, że będzie to znów znakomite widowisko. To się zresztą samo przez się rozumie, bo nasza forma jest dobra, a Górnik, moim zdaniem, prezentuje obecnie najlepszą piłkę w lidze. Dodatkowy szacunek należy się gościom za ich wysokie miejsce w tabeli.

– Komplementuje pan górników, dziennikarze wychwalają duet napastników Nakoulma – Milik. Jak dziurawa obrona Ruchu z Konwiktorskiej zamierza powstrzymać dobrych zabrzańskich piłkarzy?

Explore more:  Polska Hokej Liga: GKS Tychy zwyciężył, pluszaki przykryły lodową taflę

– Już kiedyś mieliśmy taki okres w Ruchu, że każda, nawet na ślepo, wrzutka w nasze pole karne, groziła utratą bramki lub kończyła się stratą gola. Na podstawie poprzedniego meczu z Polonią można by zawyrokować, że wróciły do naszej gry defensywnej – nie tylko obrońców, ale całego zespołu – stare błędy. Dobrze więc się stało, że taki zły mecz w tyłach trafił nam się przed derbami. Jestem przekonany, że takich gaf już więcej w tym sezonie nie będziemy popełniali.

– Kilka dni temu śląskich kibiców elektryzowały prestiżowe Revierderby – czyli mecz o prymat Zagłębia Ruhry, Borussia Dortmund – Schalke 04. Nie żałuje pan, że WDŚ nie będą rozgrywane w tak pięknej scenerii, na tak nowoczesnym obiekcie?

– Tego na pewno możemy bardzo żałować, niestety, nic o pojedynku Borussii z Schalke nie mogę powiedzieć, ponieważ meczu nie oglądałem. Zresztą prawie w ogóle nie oglądam Bundesligi. Liga niemiecka mnie po prostu nie interesuje. Oglądam głównie ligę polską.

– Jak zatem derbami z Górnikiem mogą interesować się Serb Żeljko Djokić, Chorwat Matko Perdijić, Słowacy Michal Pesković i Gabor Straka, Czech Pavol Szultes, Litwin Mindaugas Panka?

– Djokić, Straka są już na tyle długo z nami, że czują już rangę tego wydarzenia. Zresztą w ich krajach również rozgrywa się podobne mecze. A kto z zagranicznych piłkarzy zagra w Wielkich Derbach po raz pierwszy, ten na boisku doświadczy ich specyficznego klimatu. Poczuje, co to są „te” derby.

– Każde derby mają swój niepowtarzalny urok?

– Każde, bez wyjątku. Wszystkie są inne, nie ma w nich faworyta, ustalonego z góry scenariusza. I fajnie, że są takie mecze. A mogłoby ich być więcej, gdyby więcej śląskich drużyn grało w ekstraklasie.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

– Bliscy będą pana oglądać w telewizji, czy mimo fatalnej pogody pojawią się na trybunach stadionu w Chorzowie?

– Obowiązkowo będą na trybunach. Żona Ewa, dzieci – Maja i Jakub (syn trenuje w Ruchu – przyp. Red.) Oraz tata Marian, jak tylko mogą, to zawsze przychodzą na stadion. Zresztą tata jest najwierniejszym moim kibicem. Jeździ na moje mecze od początku, bodaj od 1990 roku.

≫> Jest nowy trener Podbeskidzia!

– Jest także sympatykiem „Niebieskich”.

– Jest przede wszystkim moim kibicem, więc sprzyja zawsze drużynom, w których gram.

Michał Żewłakow po meczu Legia – Piast. Zobacz wideo.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

29 października 2012, 15:55..

Rozmawiał Zbigniew Cieńciała..

About the Author

You may also like these