Kluczowy obrońca Lecha może nie zagrać do końca sezonu

Kluczowy obrońca Lecha może nie zagrać do końca sezonu

Ekstraklasa.

Obrońca Lecha Poznań Kebba Ceesay ma poważną kontuzję kolana. W czwartek czeka go operacja, potem pauzować będzie około pięciu miesięcy.

26 listopada 2013, 17:40..

| Aktualizacja 26 listopada 2013, 17:53.

Kebba Ceesay
Kebba Ceesay (Foto: Katarzyna Plewczyńska / Cyfrasport)

W poniedziałkowym meczu przeciwko Cracovii (6:1) Gambijczyk chciał zablokować strzał rywala. Tak niefortunnie postawił na murawie nogę, że ta wykręciła się w nienaturalny sposób. Plac gry opuszczał, wspierając się o lekarza i masażystę zespołu. Po spotkaniu do autokaru prowadzony był przez kolegów z zespołu.

Już wtedy było jasne, że to poważna kontuzja. Pierwsza diagnoza mówiła, że mogło dojść do zerwania więzadeł w kolanie. Dzisiaj od rana lechita przechodził specjalistyczne badania, które wykazały, że więzadła krzyżowe i poboczne nie zostały naruszone. I tak jednak Ceesaya czeka długa przerwa w grze. – Doszło do wyrwania łękotki i torebki stawowej, przez co kolano jest zupełnie niestabilne – mówi nam doktor Witold Dudziński z kliniki Rehasport, która opiekuje się poznańskimi piłkarzami. – Potrzebna jest operacja, która będzie przeprowadzona w czwartek w Poznaniu. Potem Kebbę czeka około pięciu miesięcy rehabilitacji – dodaje.

Gdyby potrzebna była rekonstrukcja więzadeł, to czarnoskóry obrońca musiałby pauzować do końca sezonu. A w tej sytuacji jest szansa, że na początku maja, czyli na finiszu rozgrywek, będzie mógł wrócić do gry. To kolejny pech, jaki dopadł Ceesaya, który w maju w meczu przeciwko Legii uszkodził staw skokowy i także musiał poddać się operacji. W sierpniu wrócił, ale po trzech spotkaniach doszło do zapalenia w nodze i musiał pauzować przez kolejne dwa miesiące.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

Nieco lepiej wygląda sytuacja z Szymonem Drewniakiem, który pod koniec pierwszej połowy poniedziałkowej rywalizacji z Cracovią przewrócił się tak nieszczęśliwie, że uszkodził bark i po zmianie stron nie był już w stanie kontynuować gry (zmienił go Łukasz Trałka). – Szymek ma uraz więzadła w obręczy barkowej. Szacowana przerwa to trzy tygodnie – mówi doktor Dudziński.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 listopada 2013, 17:40..

About the Author

You may also like these