Kwalifikacje olimpijskie: Francja – Słowenia – wynik i relacja

Kwalifikacje olimpijskie: Francja - Słowenia - wynik i relacja

Siatkówka.

Zabrakło niewiele. Waleczni Słoweńcy przegrywają z Francją

W swoim pierwszym meczu w kwalifikacjach olimpijskich Francuzi przeżywali katusze, jednak ostatecznie pokonali Słoweńców bez straty seta. Obie drużyny potwierdziły, że będą wymagającymi rywalami biało-czerwonych w boju o jeden paszport na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Stephen Boyer (Francja)
Stephen Boyer (Francja) (Foto: Newspix)

Dzieciństwo, pasje, cierpienie i trudna droga na szczyt. Siatkarscy mistrzowie bez tajemnic w książce „Ludzie ze złota”. Zamów ją już dziś! ≫>.

Zarówno Słoweńcy, jak i Francuzi już w swoim pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich udowodnili, że będą wymagającymi przeciwnikami dla biało-czerwonych. Ci pierwsi w piątkowy wieczór stawili znaczny opór trójkolorowym, którzy znajdują się w gronie faworytów do wywalczenia olimpijskiej przepustki. – Mamy bardzo trudną grupę, ale jedyne czego chcemy, to pokazać naszą najlepszą siatkówkę i wtedy zobaczymy, jakim wynikiem to się skończy – mówił na konferencji prasowej kapitan Słoweńców Tine Urnaut. – Mam nadzieję, że te drużyny są wyrównane i będą grały jak najdłużej – nie ukrywał z kolei po meczu Polska – Tunezja Vital Heynen.

O tym, że nie będzie to łatwy mecz Francuzi przekonali się już w pierwszej odsłonie. Chociaż przez niemal całą partię utrzymywali nieznaczną przewagę, mając piłkę setową przy stanie 24:23, Słoweńcy doprowadzili do wyrównania, a o porażce zadecydowały ich błędy. Najpierw pomylili się w polu serwisowym, a potem nie byli w stanie odebrać zagrywki francuskiego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego. Najlepszym zawodnikiem w ekipie prowadzonej przez Laurenta Tillie’go okazał się Earvin N’Gapeth, który już w ostatnich meczach sparingowych z Amerykanami pokazał, że jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Explore more:  Nasi tenisiści i kasowa lista wszech czasów. Najwyżej Kubot – 160.!

Zacięcie było także w drugiej odsłonie, w której Słoweńcy mieli realne szanse na wyrównanie stanu spotkania. W końcówce ponownie zgubiły ich jednak błędy (w sumie 20 po dwóch setach) oraz brak skuteczności w ataku. Cały mecz był pełny spektakularnych akcji przede wszystkim w obronie zarówno po stronie słoweńskiej, jak i francuskiej. W ekipie trójkolorowych zachwycał N’Gapeth, który nie tylko wybijał się na czoło w ataku, ale także w przyjęciu (odpowiednio 67 i 64 procent po drugim secie).

Trzecia partia stała pod znakiem walki na noże, a Słoweńcy byli w niej o wiele bliżej przedłużenia losów spotkania. Prowadzili w niej nawet czterema punktami, ale utrzymali je tylko do momentu, gdy na zagrywce pojawił się Kevin Le Roux. Cztery trudne serwisy z rzędu pozwoliły trójkolorowym zakończyć to starcie w trzech partiach. Najlepszym zawodnikiem w ich ekipie był N’Gapeth, który do ostatniego gwizdka spotkania imponował skutecznością w ataku (aż 70 procent!).

W sobotę Słoweńców czeka mecz z teoretycznie najsłabszym zespołem turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku Tunezją, która w piątkowym starciu z biało-czerwonymi udowodniła, że nie można jej lekceważyć. Z kolei Francuzi zmierzą się z biało-czerwonymi (godz. 15, transmisje Polsat Sport i TVP1), a spotkanie to w oczach wielu uchodzi za to, które może rozstrzygnąć losy wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. Uzyska ją tylko zwycięzca gdańskiego turnieju.

FRANCJA – SŁOWENIA 3:0 (26:24, 25:20, 25:23).

FRANCJA: Toniutti 1, N’Gapeth 14, Chinenyeze 4, Boyer 11, Clevenot 6, Le Goff 5 oraz Grebennikov (l), K. Tillie 2, J. Lyneel, Brizard, Patry 1, Le Roux 5. Trener: L. Tillie.

SŁOWENIA: Vinčić 1, Urnaut 7, Pajenk 8, Štern 13, Čebulj 10, Kozamernik 9 oraz Kovačić (l), Klobučar (l), Ropret, Gasparini 1, Štern. Trener: Giuliani.

Explore more:  Skandia Maraton Lang Team - ostatnie odliczanie

Sędziowali: Cacador (Brazylia) i Goren (Izrael). Widzów: 8650.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

9 sierpnia 2019, 22:18.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego.

About the Author

You may also like these