MŚ w zapasach: Skaskiewicz nie wywalczy medalu

MŚ w zapasach: Skaskiewicz nie wywalczy medalu

Kamil Skaskiewicz, aktualny wicemistrz Europy w kategorii do 96 kilogramów, nie wywalczy medalu na mistrzostwach świata w stylu wolnym, które odbywają się w Budapeszcie.

Kamil Skaskiewicz
Kamil Skaskiewicz (Foto: Onet)

25-letni Polak w swojej pierwszej walce pokonał Litwina Asaciovasa Simasa 4:0.

W starciu o ćwierćfinał 25-latek uległ jednak reprezentantowi Azerbejdżanu Chetagowi Gazjumowowi 1:3. Rywal, z którym przegrał to utytułowany zawodnik – dwukrotny brązowy medalista olimpijski (2008, 2012), mistrz (2010) i wicemistrz świata (2009), a także trzykrotny mistrz Europy (2009-2011).

Dzięki temu, że Azer dotarł do finału, w którym zmierzy się z Ukraińcem Pawło Olijnikiem, Skaskiewicz wystąpił w repasażach. W nich najpierw pokonał Argentyńczyka Yuri Alexeia Horacio Maiera 4:1, by w starciu, którego stawką była walka o brązowy medal ulec Kirgizowi Aleksiejowi Krupniakowi 1:4. Ostatecznie Skaskiewicz zajął siódme miejsce.

Nie powiodło się także Rafałowi Statkiewiczowi, startującemu w kategorii do 66 kilogramów.

W pierwszej swojej walce nie miał on żadnych problemów z pokonaniem Dominikańczyka Jeffry Manuela Avili, wygrywając 4:0.

W 1/8 finału 22-latek przegrał przez techniczną przewagę (0:4) z Dawidem Safarhanejm z Armenii, który jest aktualnym mistrzem Europy. Rywal po 2.45 pierwszej rundy miał już na koncie siedem punktów przy żadnym Polaka. W tej sytuacji sędzia zakończył pojedynek.

Marzenia o medalu prysły wraz z porażką w repasażach z Rumunem George Bucurem 0:4. Statkiewicz został sklasyfikowany na 17. Pozycji.

Medaliści pierwszego dnia mistrzostw świata i lokaty Polaków: 55 kg (startowało 34 zawodników, bez Polaka) 1. Hasan Farman Rahimi (Iran) 2. Amit Kumar (Indie) 3. Sezar Akgul (Turcja) Nariman Israpiłow (Rosja) 66 kg (37 zawodników) 1. Dawid Safarjan (Armenia) 2. Livan Lopez Azcuv (Kuba) 3. Magomed Kurbanalijew (Gruzja) Machdachamaran Ganzorig (Mongolia)…17. Rafał Statkiewicz (Polska) 96 kg (33 zawodników) 1. Reza Yazdany (Iran) 2. Chetag Gazjumow (Azerbejdżan) 3. Anzor Bałtakajew (Rosja) Pawło Ołejnyk (Ukraina)… 7. Kamil Skaskiewicz (Polska).

Explore more:  Kryzysowy trening Bayernu trwał krótko. Powrót ważnego gracza

We wtorek walczyć będą Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard, 60 kg) i Maciej Balawender (WKS Grunwald Poznań, 84 kg).

(TK).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

16 września 2013, 17:02.

About the Author

You may also like these