Piotr Wadecki: Michał Kwiatkowski zajmie kiedyś miejsce Froome’a

Piotr Wadecki: Michał Kwiatkowski zajmie kiedyś miejsce Froome'a

Przegląd Sportowy

– Kiedyś Froome pomagał Bradleyowi Wigginsowi. Uważam, że niedługo Michał zajmie miejsce Brytyjczyka – mówi Piotr Wadecki, selekcjoner reprezentacji Polski.

Christopher Froome i Michał Kwiatkowski
Christopher Froome i Michał Kwiatkowski (Foto: PAP)

Michał Kwiatkowski wykonuje wielką pracę dla Chrisa Froome’a. Myśli pan, że w tej formie mógłby walczyć o czołową piątkę Tour de France, gdyby nie miał innych zadań?

Absolutnie tak. W 2013 roku, gdy debiutował w Wielkiej Pętli, był jedenasty, a dzisiaj ma dużo większe doświadczenie i z całą pewnością jest silniejszy. Myślę więc, że pierwsza piątka byłaby jak najbardziej w zasięgu. Musi jednak na to poczekać, bo ma swoje zadania do wykonania, ale… Spokojnie. Kiedyś Froome pomagał Bradleyowi Wigginsowi. Uważam, że niedługo Michał zajmie miejsce Brytyjczyka. Chris jest coraz starszy, a młodzież naciska. Szefowie Sky też zdają sobie z tego sprawę, że trzeba szukać następcy. Chociaż może już go znaleźli! Michał wykonuje podczas tego wyścigu wielką pracę. Taki Mikel Landa, inny pomocnik Froome’a prowadzi peleton przez kilometr czy dwa, a Michał po dwadzieścia – trzydzieści.

Froome stracił w czwartek koszulkę lidera na rzecz Fabio Aru. Teraz to koledzy Włocha muszą kontrolować peleton.

Dokładnie, cały ciężar wyścigu spada na Astanę, a widzimy, że koledzy Aru raczej nie błyszczą. Zobaczymy, jak poradzą sobie w piątek. Pewnie się zmobilizują i powalczą, bo teraz to oni muszą ganiać za innymi. Jak widzę kolejne etapy? Cóż, nie sądzę, aby Aru zyskał wielką przewagę, a jest jeszcze jazda na czas, gdzie lepszy jest Brytyjczyk. Ciągle więc stawiam na Froome’a i ekipę Sky.

Explore more:  Wagner trenerem mistrzyń Polski

Spodziewa się pan jeszcze ataków Polaków?

Przede wszystkim Maćka Bodnara, ale Paweł Poljański też nie ma nic do stracenia. Na pewno spróbują. A ja myślami ciągle wracam do środy i tego, co zrobił „Bodi”. Goniło go pół peletonu i ledwo dali radę. Pokazał ogromną moc i wprawił w zdumienie wielu dyrektorów sportowych i kolarzy. Był fenomenalny. Życzę mu, żeby wygrał, bo naprawdę na to zasłużył.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy

Data utworzenia:.

13 lipca 2017, 17:31.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

About the Author

You may also like these