Polskie siatkarki mają trenera czy nie?!

Polskie siatkarki mają trenera czy nie?!

Reprezentacja Polski.

Zarząd PZPS miał wczoraj zatwierdzić Piotra Makowskiego na nowego trenera kadry kobiet. O tym czy do tego doszło dowiemy się dopiero 22 kwietnia podczas konferencji prasowej.

8 kwietnia 2013, 21:21..

| Aktualizacja 9 kwietnia 2013, 08:35.

Zabawa w chowanie nowego selekcjonera reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Nieoficjalnie już od kilku tygodni wiadomo, że będzie nim 44-letni Piotr Makowski. Oficjalnie wciąż nikt tego nie potwierdził. Wczoraj zarząd PZPS ostatecznie miał zatwierdzić kandydaturę trenera siatkarzy Delecty Bydgoszcz podczas posiedzenia w Krakowie. Czy to zrobił? Nie wiadomo, bo działacze nie odbierali telefonów, a na stronie PZPS pojawił się komunikat, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy dopiero 22 kwietnia podczas konferencji prasowej.

Trudno wyobrazić sobie, żeby okazał się nim ktoś inny niż Makowski, choć PZPS wciąż nie podpisał z nim umowy. I jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, szczegóły tej umowy wcale nie zostały jeszcze w stu procentach uzgodnione. – Chcemy dać trenerowi czas na dokończenie rywalizacji o trzecie miejsce w PlusLidze – tak zabawę w chowanego tłumaczył przed posiedzeniem zarządu wiceprezes PZPS Artur Popko.

Gdy w Krakowie ważyły się losy selekcjonera, Makowski w Bydgoszczy prowadził Delectę w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. 44-letni szkoleniowiec ma zastąpić na stanowisku selekcjonera reprezentacji kobiet Alojzego Świderka, który niespodziewanie został zwolniony dzień przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Explore more:  Włochy: Fiorentina - Inter, wynik meczu

Makowski był jedynym kandydatem na trenera kadry, którego zaopiniował wczoraj zarząd PZPS.

Działaczom PZPS tak bardzo zależało na zatrudnieniu szkoleniowca Delecty, że w ogóle nie rozpatrywali kandydatur zagranicznych trenerów, którzy wyrazili chęć prowadzenia biało-czerwonych. Wśród nich byli tak świetni fachowcy, jak Nowozelandczyk Hugh McCutcheon, który w Pekinie poprowadził siatkarzy USA do olimpijskiego złota a cztery lata później w Londynie zdobył z siatkarkami tego kraju srebro. – W pracy z kobietami bardzo ważna jest komunikacja, dlatego między innymi zależało nam na Polaku – tłumaczy szef wydziału szkolenia Witold Roman.

≫> PlusLiga: Delecta bardziej brązowa.

≫> Finał PlusLigi: Resovia zdobyła teren!

Andrea Anastasi: Tenis to mój drugi sport!

Więcej materiałów obejrzysz w naszej sekcji wideo. Zapraszamy!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 kwietnia 2013, 21:21..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

About the Author

You may also like these