Raków Częstochowa wygrywający Ligę Mistrzów? Wystarczyło tylko jedno

Raków Częstochowa wygrywający Ligę Mistrzów? Wystarczyło tylko jedno

Inne.

Choć po tym sezonie z Rakowem Częstochowa pożegna się dotychczasowy trener Marek Papszun to nie ulega wątpliwościom fakt, że zespół nadal ma spore szanse na pozostanie w czołówce polskiej piłki. W przeszłości z różnym powodzeniem brali oni udział w eliminacjach do europejskich pucharów, czy jednak Raków ma możliwość zostać w przyszłości europejskim gigantem, wygrywającym europejskie puchary w tym… Ligę Mistrzów? Sprawdził to jeden z internetowych twórców!

Raków Częstochowa
Raków Częstochowa (Foto: Anna Klepaczko / Newspix / Newspix.pl / youtube.com/@TomFM)
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • YouTuber o pseudonimie TomFM pokusił się o pewien bardzo interesujący eksperyment. Przekazał on klubom w Polsce 1,8 mld funtów (ok. 9,5 mld zł) w najbardziej zaawansowanej piłkarskiej grze — Football Managerze 2023. To wszystko w ramach umów dotyczących praw telewizyjnych. Po co? Po to, żeby sprawdzić, jak po czasie będą radzić sobie polskie ekipy na arenie międzynarodowej. Przesymulował on prawie 200 lat do przodu i warto przyjrzeć się jego wynikom.

  Odnosić sukcesy w jego symulacji zaczęło wiele polskich zespołów. Zarówno tych z aktualnej czołówki, jak i nawet z niższych lig. Spójrzmy jednak, jak w eksperymencie internetowego twórcy poradził sobie aktualny lider Ekstraklasy — Raków Częstochowa.

 • Nie przegap: Dał 10 miliardów na polską piłkę. Nawet GKS Tychy wygrał Ligę Mistrzów.
 • Pierwszy triumf Rakowa w europejskich pucharach

  Mimo że polskie klub otrzymały wyżej wspomniane pieniądze właściwie od razu, to na pierwsze sukcesy trzeba było nieco poczekać. W przypadku Rakowa potrwało to… Kilkadziesiąt lat! Dopiero w sezonie 2088/89 i 2091/92 częstochowski klub był w stanie zwyciężyć Ligę Konferencji Europy. Trzeci triumf w tym pucharze polska drużyna dołożyła w sezonie 2118/2119. A później zdarzyło się jeszcze, że zagrali w finale (2139/40).

  Explore more:  Legia pierwszym finalistą Pucharu Polski
  Raków wygrywa LKE
  Raków wygrywa LKE (Foto: https://www.youtube.com/@TomFM)
  Raków wygrywa LKE
  Raków wygrywa LKE (Foto: https://www.youtube.com/@TomFM)
 • Polecamy: Kryzys Lewandowskiego. Deklasuje go nawet inny polski piłkarz.
 • Kolejne sukcesy. Tym razem w… Lidze Mistrzów

  Co ciekawe, później częstochowski klub zaliczył dość spory przeskok. Na próżno szukać ich zwycięstw w Lidze Europy. Można je znaleźć za to od razu w… Lidze Mistrzów. W eksperymencie YouTubera Raków trzykrotnie wygrał najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki (choć pokazane zostały tylko dwa zwycięstwa). W jednym z finałów częstochowianie pokonali nawet Real Madryt.

  Raków wygrywa LM
  Raków wygrywa LM (Foto: https://www.youtube.com/@TomFM)
  Raków wygrywa LM
  Raków wygrywa LM (Foto: https://www.youtube.com/@TomFM)
 • Sprawdź także: Co tu się stało? Grasz w FIFA 23, a tu nagle… Czesław Michniewicz!
 • Trzeba przyznać, że TomFM zrobił z Rakowa europejskiego giganta, co potwierdzają także inne osiągnięcia, jak chociażby wygrane Klubowe Mistrzostwa Świata. Wystarczy spojrzeć na sukcesy częstochowskiego klubu.

  Raków europejskim gigantem
  Raków europejskim gigantem (Foto: https://www.youtube.com/@TomFM)

  Można więc powiedzieć, że wystarczyło dać polskim klubom naprawdę dużo pieniędzy, a sukcesy z czasem przyszły. Oczywiście należy pamiętać, że to tylko symulacja i nie można traktować jej zbyt poważnie. Cały film można zobaczyć poniżej:.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  19 kwietnia 2023, 14:04.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

  About the Author

  You may also like these