Strzelał w Lidze Mistrzów, trafi do Polonii?

Inne ligi.

Polonia Warszawa bierze pod uwagę sprowadzenie na Konwiktorską Marcina Żewłakowa, któremu w maju wygasł kontrakt z APOEL-em Nikozja i jest do wzięcia za darmo.

5 lipca 2010, 05:01..

| Aktualizacja 5 lipca 2010, 05:02.

– Rozmawialiśmy o tym piłkarzu – przyznaje właściciel klubu Józef Wojciechowski, ale nie jest wielkim entuzjastą tego pomysłu.

– Mam przykre doświadczenia z tymi starszymi zawodnikami wracającymi do kraju po wielu latach gry za granicą – dodaje szef klubu z Konwiktorskiej, który ostatnio jednak nie chce się mieszać w politykę transferową, większość spraw zostawił nowemu wiceprezesowi Pawłowi Janasowi. Więc jeśli były selekcjoner reprezentacji Polski będzie chciał ściągnąć 34-letniego napastnika, to Wojciechowski mimo obaw nie zawetuje tego transferu, bo z drugiej strony wie, że byłby to dobry chwyt marketingowy. W końcu Żewłakow spędził na Konwiktorskiej prawie sześć lat swojej kariery, razem z bratem Michałem jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy wywodzących się z zespołu Czarnych Koszul. Poza tym jeszcze w poprzednim sezonie grał z APOEL-em w Lidze Mistrzów – w grudniu strzelił gola Chelsea Londyn (2:2). Właściciel zgodziłby się więc na ten ruch, ale z jednym zastrzeżeniem, że klub podpisze z nim nie dłuższy niż roczny kontrakt.

Ale Żewłakow nie musi koniecznie wracać do Polski, miał bowiem oferty z dwóch klubów belgijskich. Póki co skończyło się tylko na negocjacjach, więc im bliżej startu ligi, tym jego przyjście na Konwiktorską wydaje się realniejsze. Sprawa powinna wyjaśnić się jeszcze w tym tygodniu, a już na pewno do 15 lipca, kiedy Polonia będzie wylatywał na drugie zgrupowanie, do Austrii.

Explore more:  Liga Europy: bez bramek w meczu PAOK - Gabala, obie ekipy bez szans na awans

– Na ten obóz na pewno pojedzie już nowy napastnik – deklaruje Wojciechowski, który mimo wielu zapowiedzi sprowadzenia do ataku zawodników z bardzo znanymi nazwiskami, na razie nie zakupił żadnego. Dlatego lista napastników, którzy w miniony piątek pojechali na pierwsze zgrupowanie do Tarnowa Podgórnego, wrażenia nie robi. Poza Danielem Gołębiewskim, ani Daniel Mąka, ani Milan Nikolić, a tym bardziej debiutant Łukasz Teodorczyk, podczas pobytu w drużynie Jose Maria Bakero nie zdobyli jeszcze bramki.

Do Austrii zapewne już nie pojedzie bramkarz Sebastian Przyrowski, który ma zostać wypożyczony (z opcją pierwokupu) do beniaminka ligi greckiej AÓ Panserraikósu. – Kluby doszły już do porozumienia, tylko zawodnik negocjuje jeszcze warunki indywidualnego kontraktu – mówi nam grecki dziennikarz.

Polonia nadal nie ma trenera bramkarzy. Cały czas trwają negocjacje z Jackiem Kazimierskim, który umowy jednak jeszcze nie podpisał. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że być może na to stanowisko zostanie zatrudniony Maciej Szczęsny.

– Nie powinien publicznie tak mocno krytykować zespołu, w którym sam kiedyś występował. Dlatego dopóki ja jestem właścicielem Polonii, dopóty Szczęsny na pewno pracy w niej nie dostanie – stawia sprawę jasno Wojciechowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

5 lipca 2010, 05:01..

About the Author

You may also like these