Teraz czas na czyny

Piłka nożna.

Premier Donald Tusk w zaskakująco mocnych słowach wypowiedział się o pseudokibicach. Mówił o przestępcach, potencjalnych mordercach, o chuliganach biegających z maczugami.

17 grudnia 2009, 05:00..

| Aktualizacja 17 grudnia 2009, 05:01.

Teraz jest czas na zdecydowane czyny, które pomogą rozwiązać raz na zawsze ten problem. Deklaracje polityków często brzmią wspaniale, ale też często pozostają bez pokrycia. To dlatego nie wierzę politykom. Mam jednak nadzieję, że premier Tusk przejdzie do historii jako ten, który rozwiązał w Polsce problem pseudokibiców na stadionach.

Szef rządu jest kibicem Lechii Gdańsk, często bywa na meczach i doskonale zdaje sobie sprawę ze skali zjawiska. Tak samo myśleć powinni nasi parlamentarzyści. Sprawa rozwiązania kwestii pseudokibiców powinna być rozpatrywana ponad politycznymi podziałami.

Obawiam się jednak, że w perspektywie czekających nas kampanii wyborczych: prezydenckiej i samorządowej, usłyszymy wiele obietnic, a skończy się, jak zawsze, na słowach.

Właściciele klubów i normalni fani piłki nożnej z niecierpliwością czekają na efekty działania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która jest wzorowana na brytyjskich regulacjach rządu Margaret Thatcher. Żelazna Dama poradziła sobie z problemem chuligaństwa. Poszła na wojnę i ją wygrała. Teraz stadiony w Wielkiej Brytanii są bezpiecznymi i pięknymi obiektami, gdzie można przyjść z całą rodziną na mecz.

Podobnie może być w Polsce. Nie przeceniajmy jednak roli nowych stadionów. Słyszę wiele komentarzy, że nowoczesne obiekty we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie pomogą wyeliminować z nich chuliganów. Jeśli prawo będzie respektowane tak jak obecnie, nic się nie zmieni i na nowych stadionach nie zapanuje porządek. Tylko surowe sankcje za rozróby oraz bezwzględnie egzekwowane zakazy stadionowe mogą powstrzymać eskalację agresji i chamstwa.

Explore more:  croatia football

W perspektywie organizacji EURO 2012 w Polsce musimy bardzo szybko doprowadzić do usunięcia nieodpowiedzialnych ludzi ze stadionów. W przeciwnym razie wielkie europejskie święto futbolu w 2012 roku, może być wielką kompromitacją Polski, a na to nie możemy sobie pozwolić.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

17 grudnia 2009, 05:00..

About the Author

You may also like these