Tomasz Gollob wykrakał! Stało się to czego bardzo chciał

Tomasz Gollob wykrakał! Stało się to czego bardzo chciał

Żużel.

Od sezonu 2025 w polskich ligach żużlowych będzie obowiązywał nowy system rozgrywek. Pewną nowością będą dwumecze, które zadecydują o utrzymaniu. Podobne rozwiązania obowiązywały w przeszłości, ale na pewno nie tak radykalne, które właśnie wprowadzono.

Tomasz Gollob
Tomasz Gollob (Foto: Michał Szmyd / newspix.pl)

Zarówno w PGE Ekstralidze, jak i Speedway 2. Ekstralidze po rundzie zasadniczej drużyny z miejsc 5-8 w formule pucharowej wyłonią spadkowicza. To oznacza, że rywalizacja rozpocznie się od zera, a spaść będzie mógł nawet piąty zespół po sezonie regularnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Z uwagą prześledziłem nowy system rozgrywek w PGE Ekstralidze i Speedway 2. Ekstralidze – mówi Tomasz Gollob, legenda polskiego żużla i ekspert Canal+ dla EŻ. – Dla mnie świetnym pomysłem jest to, że w obu ligach będą takie same zasady. Wracają play – offy dla pierwszej czwórki, baraże i mecze o dużym znaczeniu – bo będzie trzeba skoncentrować się na dużych wyzwaniach, presji i walce w dwumeczach o utrzymanie – dodał Tomasz Gollob.

 • Zobacz także: Radykalne zmiany w PGE Ekstralidze. To niewiarygodne kto może spaść z ligi!
 • Co ciekawe, mecze o utrzymanie, a więc play-down Gollob … Wykrakał. O swojej wizji mówił dokładnie rok temu podczas jednej z transmisji telewizyjnych dla Canal+.

  — Podoba mi się play-off dla sześciu drużyn. W poprzednim rozwiązaniu za wiele drużyn za szybko kończyło sezon. W ogóle w play-off powinni też jeździć ci, którzy walczą o utrzymanie. To byłoby dopiero coś. Generalnie powinno być i więcej drużyn, i więcej meczów – powiedział Gollob.

  Explore more:  Tylko dwóch: Lubański i ja

  Nie wszystko o czym mówił Gollob się sprawdzi, bo meczów będzie niemal tyle samo, ale sporo oczekiwań legendarnego zawodnika ujrzymy już w sezonie 2025.

  Przypomnijmy, że przed laty w polskich ligach żużlowych coś na wzór play-down dotyczyło drużyn z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Po rundzie zasadniczej obie rozgrywały dwumecz o utrzymanie. Nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie, ale dość długo funkcjonowało w polskich ligach.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Autor:ML.

  Data utworzenia:.

  22 listopada 2023, 16:53.

  About the Author

  You may also like these