Trener Maciej Stolarczyk pogroził bramkarzowi Mateuszowi Lisowi

Trener Maciej Stolarczyk pogroził bramkarzowi Mateuszowi Lisowi

Ekstraklasa.

Ostrzeżenie dla Lisa. Cierpliwość Macieja Stolarczyka ma granice

Cierpliwość Macieja Stolarczyka ma granice. Przed derbami trener pogroził palcem bramkarzowi.

Mateusz Lis
Mateusz Lis (Foto: Marcin Pirga/Cyfrasport / Newspix)

Odkąd w sierpniu Mateusz Lis wskoczył w Białymstoku do bramki Wisły, zastępując ukaranego czerwoną kartką Michała Buchalika, trener Maciej Stolarczyk dał mu stuprocentowy kredyt zaufania. Bramkarza, który rozgrywa pierwszy sezon w ekstraklasie, otoczył wsparciem, bronił go przed krytyką i nic sobie nie robił z sugestii, by dokonać zmiany między słupkami. Nawet po największych błędach wciąż stał po stronie byłego gracza Rakowa Częstochowa, apelując, by ocen dokonywać dopiero po zakończeniu rundy.

Po jakimś czasie okazało się, że miał rację. Lis nabrał pewności. Został bohaterem październikowych derbów Krakowa (2:0) i w drugiej części rundy wielokrotnie ratował Wisłę.

Sytuacja powtórzyła się na początku wiosny, gdy Lisowi przydarzyło się kilka słabszych występów. Przed starciem z Koroną (6:2) Stolarczyk kategorycznie wykluczył możliwość zmiany w bramce, twierdząc, że nie czas na takie roszady. Dlatego nieobecność 22-latka w składzie na niedzielny mecz z Cracovią (3:2) była olbrzymim zaskoczeniem. – Dowiedziałem się o tym wcześniej. Już w tygodniu rozmawialiśmy z trenerem i mówił mi, że podjął taką decyzję. Zaakceptowałem ją, choć można to nazwać małym ciosem – nie ukrywa Lis.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Trudne wejście.

Konsekwencje mogły być dla niego poważne. Gdyby Buchalik rozegrał przeciwko Pasom dobry mecz, słynący z niechęci do zmian w składzie trener mógłby na dłużej powierzyć miejsce w bramce bardziej doświadczonemu z golkiperów. Lisowi groziły tygodnie przesiadywania na ławce rezerwowych. Ostatecznie wyszło jednak z tego tylko lekkie pogrożenie palcem, bo młody bramkarz już po pół godzinie musiał wejść na boisko za kontuzjowanego konkurenta. – Nie było to komfortowe, ale trzeba być zawsze przygotowanym na taką ewentualność. Miałem chwilę, by się dogrzać i cieszę się, że udało mi się do przerwy utrzymać wynik, przy jakim wchodziłem – nie ukrywa bramkarz.

Explore more:  MŚ 2018: Maroko – Iran. Skrót meczu

– Życie jest takie, że stwarza różne możliwości. Tym razem stworzyło dla Mateusza, który wszedł do bramki i pomógł zespołowi w osiągnięciu tego, co zakładaliśmy – komentuje Stolarczyk.

Wygrana dla Buchalika.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Lis nie będzie miał konkurencji, bo uraz Buchalika wydaje się poważny. Najprawdopodobniej uszkodził mięsień czworogłowy uda. – Szkoda mi Michała, bo jesteśmy kolegami i mamy dobry kontakt. To zwycięstwo było dla niego. Życzę mu, żeby szybko wrócił do drużyny – podkreślał po gwizdku jego młodszy rywal, który chce wyciągnąć z całej historii pozytywną lekcję. – Mam nadzieję, że to dobrze na mnie wpłynie i pozwoli skupić się na lepszej pracy oraz na tym, by dawać zespołowi dużo więcej – kończy Mateusz Lis.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

19 marca 2019, 08:55.

About the Author

You may also like these