Władysław Gollob szokuje. Odwołał się do słów Hitlera

Władysław Gollob szokuje. Odwołał się do słów Hitlera

1 Liga Żużlowa.

“Zniszczyli co się dało i nikt w tym nie przeszkadzał. A.H. Cytat 33, Władysław Gollob” – taki napis ukazał się na polewaczce, która jeździła wokół bydgoskiego toru podczas ostatniego ligowego meczu Nice 1. LŻ w Bydgoszczy między Polonią, a Arge Speedway Wanda Kraków.

10 maja 2017, 17:00..

| Aktualizacja 11 maja 2017, 20:43.

03.04 POLONIA BYDGOSZCZ - SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKOW
03.04 POLONIA BYDGOSZCZ – SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKOW (Foto: Łukasz Trzeszczkowski / newspix.pl)

Władysław Gollob szokuje. Teraz podpisał się pod słowami Adolfa Hitlera, którego polityka doprowadziła do najbardziej krwawego konfliktu w dziejach świata II wojny światowej i holokaustu. Hitler nie miał też najlepszego zdania o Polakach, których uznawał za “podludzi”. – Cytat odnosi się do poprzednich władz klubu, które doprowadziły Polonię do stanu przedzawałowego – wyjaśnia Władysław Gollob, właściciel i prezes Polonii Bydgoszcz.

Gollob wyjawia skąd pomysł, aby nawiązać do słów Hitlera. – Uczyłem się historii, cytat pochodzi z 1933 roku, gdy Hitler był kanclerzem swojego kraju i został wybrany w demokratycznych wyborach – podkreśla Gollob, który przejął bydgoski klub, gdy ten miał 4 miliony zadłużenia. – Dzisiaj nikt się nie martwi, nikt nie dochodzi do tego jak to się stało i to jest przykre – mówi. – Dług spłaca częściowo miasto i Polonia. Cierpimy wszyscy, bo dług cały czas rzutuje na to, w którym miejscu jest bydgoski żużel.

Explore more:  Żużel: Matej Ferjan bohaterem Stali Gorzów. Nie uległ szantażowi

Polonia to jedyny klub w Polsce, który jeździ samymi krajowymi wychowankami (w kadrze ma jeszcze dwójkę Rosjan). W tym sezonie wygrała jeden mecz (ze Stalą Rzeszów 46:44), ale przegrała inny niezwykle ważny dla układu tabeli (właśnie z Wandą Kraków 25:35).

Wprawdzie sezon niedawno się rozpoczął, to już teraz można powiedzieć, że bydgoszczanie są w bardzo trudnej sytuacji. Pewna nadzieja na lepsze jutro bydgoskiego żużla pojawiła się po … Kontuzji Tomasza Golloba na torze motocrossowym. To głównie dla niego na mecz Polonii w lidze przyszło ponad 6 tysięcy kibiców. Klub zakomunikował wtedy, że Tomasz Gollob w przyszłości zostanie nowym prezesem klubu.

– Cytowanie Adolfa Hitlera, to kompleta głupota, niesmak i sytuacja wręcz nie do pomyślenia – uważa Leszek Tillinger. – Władysław Gollob w ten sposób pokazuje swoją ukrytą twarz.

Zdaniem Tillingera takie postępowanie władz Polonii nie powinno pozostać bez echa.- Napis był podczas oficjalnych zawodów, a podpisał się pod nim prezes klubu. GKSŻ powinna więc do tego się ustosunkować. Myślę, że także prezydent miasta Bydgoszczy nie powinien być obojętny. W końcu polewaczka jeździła na obiekcie, który jest własnością miasta – uważa Tillinger.

Były prezes Polonii nie odżegnuje się od tego, że bydgoski żużel jest obecnie w trudnej sytuacji i że to efekt poprzednich rządów.

– Wiadomo, że dług jest i wiadomo kto go zrobił. Nie można jednak wszystkich wrzucać do jednego worka. Według mnie obecna trudna sytuacja klubu przerosła Golloba i po prostu nie wytrzymuje ciśnienia – kończy Tillinger, który z bydgoskim klubem rozstał się w 2009 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Explore more:  Boruc chce pieniędzy za odejście!

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

10 maja 2017, 17:00..

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

About the Author

You may also like these