Żużel: Kiedy Artiom Łaguta wróci do treningów?

Żużel: Kiedy Artiom Łaguta wróci do treningów?

Ekstraliga.

Zeszłotygodniowa informacja o zarażeniu koronawirusem Artioma Łaguty poddenerwowała kibiców Betard Sparty Wrocław. Od razu pojawiły się pytania czy Rosjanin zdąży się wyleczyć na zaplanowaną 3 kwietnia ligową inaugurację. Okazuje się jednak, że trzykrotny drużynowy mistrz świata może wrócić na tor szybciej, niż wszyscy przypuszczali.

Artiom Łaguta
Artiom Łaguta (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / Newspix)

Wiele wskazuje na to, że 30-latek, którego wrocławianie zakontraktowali po sezonie 2020 z ZOOleszcz DVP Logistic GKM-u Grudziądz, może nawet weźmie udział w pierwszym tegorocznym treningu Spartan na torze Stadioniu Olimpijskiego. Parę dni potrwają jeszcze bowiem prace związane z jego przygotowaniem do bezpiecznych zajęć, a to powinno wystarczyć Łagucie do zakończenia kwarantanny.

– Cały czas jesteśmy z Artiomem w kontakcie. Chorobę przechodzi bardzo łagodnie i chociaż jeszcze chwilkę musi poczekać, to zakładamy, iż gdy tylko będzie mógł formalnie wrócić do zajęć, to po prostu wróci. To już jest w zasadzie kwestia dni – powiedział rzecznik prasowy wrocławskiego klubu, Adrian Skubis.

Tym samym nad naprawdę jedynym problemem, który pozostał ekipie z Dolnego Śląska do rozwiązania, jest przygotowanie toru do treningów.

– Na przełomie lutego i marca zostały rozpoczęte prace torowe i plan był taki, żeby pierwszy trening odbył się 10 marca. Wydawało się, że będzie dobrze, bandy pneumatyczne zostały założone, ale niestety pogoda nie okazała się łaskawa. Mimo wielu prac tor, ze względu na zmienną temperaturę, zachowuje się różnie. Z tego powodu nie tylko plan treningów, ale i domowych meczów sparingowych runął w gruzach – przyznał Skubis.

Explore more:  Federer planuje powrót na korty!

Czy w tej sytuacji Betard Sparta będzie szukała innych obiektów do trenowania? – Nie mam takich informacji od sztabu szkoleniowego, ale wiadomo, że sytuacja może się zmienić błyskawicznie. Na razie koncentrujemy się na tym, żeby przygotować swój tor. Cały okres przygotowawczy był podporządkowany treningom na własnym torze i na razie nie ma zmiany założeń. Jeśli pojawi się jednak jakieś zagrożenie w kontekście przygotowania zawodników do ligi, to na pewno szkoleniowcy będą szukać innych rozwiązań – wyjaśnił Skubis.

Nie licząc Łaguty wrocławska drużyna jest już w zasadzie w komplecie. – O ile wszyscy nie są już w Polsce, to jest to już tylko kwestia godzin gdy się pojawią. Niezależnie od tego co nam się uda w kwestiach torowych, to w najbliższych dniach mamy zaplanowanych trochę aktywności marketingowych, w tym m.In. Nagrywanie filmów dla Canal+ – zdradził rzecznik Betard Sparty.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

17 marca 2021, 17:02.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

About the Author

You may also like these